Szkolenie Elbląg 26-28 Maj 2016

Zapraszamy na szkolenie Enduro – Elbląg

Tematem przewodnim szkolenia będzie „Próba Enduro”. Skupiać się będziemy na doskonaleniu technik jazdy, które pozwolą poprawić prędkość i bezpieczeństwo, jednak część czasu poświęcimy na elementy podstaw jazdy motocyklem, tak niezbędne każdemu kierowcy. Szkolenie dedykowane zarówno uczestnikom zaawansowanym jak i amatorom. Poziom ćwiczeń na naszych szkoleniach zawsze dostosowujemy do umiejętności uczestnika.

elblag
Na szkolenie zalecamy zabrać ze sobą:

 • dres oraz obuwie sportowe (rozgrzewka)
 • paliwo około 15 litrów
 • kurtkę przeciwdeszczową
 • zapasowe części typu klamki sprzęgła/hamulca ew. zapasowe dętki.

Ramowy plan szkolenia:

 • czwartek 26 maj (Boże Ciało – dzień wolny) – spotkanie integracyjne na torze (ognisko i zajęcia teoretyczne) (około godziny 19)
 • piątek 27 maj – zajęcia praktyczne 6-7 godzin (10 – 17)
 • sobota 28 maj – zajęcia praktyczne 6-7 godzin (10 – 17)

elblag2
Koszt szkolenia 300zł, w cenie szkolenia zapewniamy przekąski i napoje. Zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie. Zapraszamy do zapisów, o uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona.

Zapisy poprzez mail: spira@o2.pl, zapytania 501682116
Niebawem zamieścimy więcej informacji szczegółowych na FB.

Mapa dojazdu do miejsca szkolenia:

UWAGA: Informacja noclegowa dotycząca szkolenia w Elblągu. Wybraliśmy najlepszą opcję z okolicznej oferty – Hotel Europa http://www.europahotel.pl/pl/ . Obok hotelu znajduje się myjnia automatyczna, stacja benzynowa oraz parking dozorowany. Proszę bukować nocleg we własnym zakresie !

Zapraszamy.

Szkolenie Elbląg 1-3 Kwiecień 2016

Zapraszamy na weekendowe szkolenie do naszej nowej lokalizacji w Elblągu. Szkolenie to jest wspólną inicjatywą Marcina Spirowskiego (Enduro Expert Shool) oraz Pawła Szymkowskiego (Motoszkoła Paweł Szymkowski 41).pafka

Szkolenie dedykowane zarówno uczestnikom zaawansowanym jak i amatorom, przewidziany jest podział na grupy wg. posiadanych umiejętności. Tematem przewodnim szkolenia będzie „Próba Enduro”

Koszt szkolenia 300 pln, w cenie szkolenia zapewniamy przekąski i napoje.

Zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie,

Zapisy poprzez mail: spira@o2.pl, zapytania 501682116

Zapraszamy do zapisów, o uczestnictwie w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona.

Niebawem zamieścimy więcej informacji szczegółowych oraz zdjęcia na FB.

Mapa dojazdu do miejsca szkolenia:

UWAGA: Informacja noclegowa dotycząca szkolenia w Elblągu. Wybraliśmy najlepszą opcję z okolicznej oferty – Hotel Europa http://www.europahotel.pl/pl/ nocleg nominalnie kosztuje 180 pln za dobę ze śniadaniem za 2 osobowy pokój. Wynegocjowaliśmy dla uczestników upust 10 % (podczas rezerwacji powołajcie się na hasło „Szkolenie Enduro”), warunkiem uzyskania zniżki jest rezerwacja noclegu na minimum dwie doby). Obok hotelu znajduje się  myjnia automatyczna , stacja benzynowa oraz parking dozorowany.

Proszę bukować nocleg we własnym zakresie póki są jeszcze wolne miejsca !

Szkolenie Wiosenne Słupsk 11-13 Marzec 2016

Zapraszamy na pierwsze tegoroczne szkolenie na naszym flagowym torze Super Enduro w Strzelinku koło Słupska. Tor na którym będziemy trenować przystosowany jest do rozgrywania zawodów rangi Mistrzostw Polski.

IMG_0827pic111szkolenie3

Podczas treningów skupimy się na technikach poprawiających prędkość i  bezpieczeństwo podczas wyścigów zarówno klasycznego Enduro jak i Super Enduro. Podczas szkolenia będziemy również omawiać podstawy jazdy motocyklem, które decydują o skuteczności każdego kierowcy. Szkolenie dedykowane jest zarówno uczestnikom zaawansowanym jak też amatorom. Na naszych szkoleniach, zawsze dostosowujemy poziom ćwiczeń do umiejętności uczestnika.

szkolenie

Szkolenie rozpoczyna się w piątek 11 marca około godziny 19:00 spotkaniem w Pensionacie Pod Brzozą – http://www.pod-brzoza.com.pl/kontakt.htm. Piątkowy wieczór poświęcimy na teoretyczne omówienie technik enduro, natomiast sobota i niedziela to intensywny trening na motocyklach.

Na szkolenie zalecamy zabrać ze sobą:

 • dresy oraz obuwie sportowe (rozgrzewka)
 • paliwo około 15 litrów
 • kurtkę przeciw deszczową
 • zapasowe części typu klamki sprzęgła/hamulca ew. zapasowe dętki.

Koszt szkolenia 300 pln, zapisy na szkolenie poprzez zgłoszenie mailowe na adres spira@o2.pl, wszelkie dodatkowe informacje pod nr tel 501 682 116.

Uwaga: Szkolenie odbędzie się jeśli temperatury w ciągu dnia przekraczać będą zero stopni Celsjusza.

Zapraszamy

Szkolenie Rumunia (2-5 Maj 2016)

Zapraszamy na wiosenne szkolenie w Rumunii. Szkolenie odbędzie się w miejscowości Poiana Marului w dniach 2-5 maja.

artur strona

Ramowy plan szkolenia:

 • Niedziela (1 maj) – przybycie na miejsce – Pensiunea Florina Poiana Marului (Scorilo) nr 161, okręg Caras Severin tel: 0355401168 / 0723618074 (
 • Poniedziałek (2 maj) – pierwszy dzień szkolenia. Inspekcja sprzętu, dzień średnio intensywny, oswojenie się z charakterem trudnego terenu górskiego.
 • Wtorek (3 maj) – drugi dzień szkolenia. Intensywny dzień treningowy, w planie jest omówienie podstawowych technik hard enduro oraz zastosowanie ich w praktyce.
 • Środa (4 maj) – trzeci dzień szkolenia. Kontynuacja dnia poprzedniego.
 • Czwartek (5 maj) – czwarty dzień szkolenia. Utrwalenie poznanych technik oraz trening z pomiarem czasu przejazdu na dwóch odmiennych terenowo trasach. Zakończenie szkolenia oraz indywidualne podsumowanie osiągnięć.

Każdy dzień zaczynamy rozgrzewką a kończymy rozciąganiem. Przy tak intensywnym treningu fizycznym należy szczególną uwagę przykładać do tych dwóch elementów. Nie przygotowane mięśnie, stawy, ścięgna do wzmożonego wysiłku narażone są na kontuzje. Dlatego też poranna rozgrzewka nie będzie „spacerkiem”. Z reguły składa się z biegu ok 2-3 km, szeregu ćwiczeń rozciągających. Po jeździe natomiast stosujemy sesję rozciągania przykurczonych mięśni i ścięgien. Rozciąganie po jeździe ma za zadanie wspomóc regenerację i zachować elastyczność na kolejny dzień treningu. Zabierzcie proszę wygodne buty do biegania oraz karimatę.

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą mogli przyłączyć się do wspólnej wyprawy w formie treningu czasowego po określonej trasie w dniach 6 – 7 Maja (ta część nie jest autoryzowana przez szkołę, jest to prywatna inicjatywa obywatelska – informacje tel 501682116)

Transport

 • We własnym zakresie zalecamy trasę Polska – Budapeszt – Arad – Timisoara – Caransebes – Otelu Rosu – Poiana Marului.
 • Ważne – Viniety obowiązują na Słowacji, Węgrzech, Rumunii. Paszport nie jest konieczny, aczkolwiek my zabieramy.
 • Oferujemy transport osób, motocykli (max 7-8 szt.) Koszt transportu zależny od ilości zainteresowanych osób.

Nocelg / Wyżywienie

 • Pokoje w Pensiunea Florina
 • Istnieje możliwość skorzystania z pola namiotowego w Pensiunea Florina (w tym wypadku należy zabrać sprzęt camp.)
 • Stołujemy  się w Pensiunea Florina (śniadanie oraz obiadokolacja) lub na własną rękę.

W Poianie Marului sklepy oferują minimum zaopatrzenia więc jeśli ktoś ma większe potrzeby poza piwem i chlebem – zaopatrzyć się w Otelu Rosu, natomiast lokalne obiekty hotelowe oferują posiłki i trunki na poziomie zadowalającym.

Co zabrać

 • Motocykl, sprawny po dobrym serwisie, wyposażony w ogumienie minimum bardzo dobre, najlepiej nowe.
 • W oponach mousse-y lub grube dętki. W oponach muszą być zamontowane „trzymaki” nawet jeśli masz mousse-y.
 • Maksymalnie dużo zapasowych części, które mogą ulec uszkodzeniu podczas jazd (dętki, zapasowe klamki, dźwignia zmiany biegów, klocki hamulcowe itd itp)
 • Camel bag lub innego typu pojemnik na picie,
 • Latarka czołowa,
 • Olej do paliwa (2T),
 • Kanistry pozwalające na jednorazowe zatankowanie 50 litrów paliwa (szkoda tracić czas na dojazd do odległych stacji paliwowych podczas szkolenia) Tankujemy w Otelu Rosu.
 • Lekką kurtkę przeciwdeszczową,
 • Kąpielówki,
 • Osoby chcące przyłączyć się do poza szkoleniowych podróży – odbiornik GPS + dodatkowe baterie
 • Telefon (z włączonym roamingiem) w etui wodoodpornym.

Ubezpieczenie

Warto zawrzeć dodatkową polisę ubezpieczenia (np: „Wojażer” PZU) obejmująca również potencjalny transport medyczny. W Rumuni honorowana jest Europejska Karta Ubezpieczenia Społecznego (EKUZ), do uzyskania w placówce NFZ (wnioski o uzyskanie można składać elektronicznie).

Informacje organizacyjne

Limit maksymalny to 7 uczestników. W wypadku większej frekwencji stworzona zostanie osobna grupa treningowa. Koszt szkolenia 150 euro/ osoba,  o udziale decyduje kolejność wpłaty zaliczki 50 %  kwoty- na konto Gdyński Klub Motorowy „Kamionka” 85 1240 1242 1111 0010 5036 4911.

Pozostałe informacje pod numerem telefonu: 501682116.

Kolejne szkolenia Rumunia planowane są na sierpień 2016 – informacje wkrótce na stronie i FB.

100_1429